Jaké živiny potřebují stěňátka v krmivu?
Zdroj: https://www.purina.com/dogs/understanding-dog-food/what-nutrients-do-puppies-need-in-their-dog-food

Jaké živiny potřebují stěňátka v krmivu?

Jako obecné pravidlo, psi, kteří jsou mladší než jeden rok věku jsou považovány za štěňat a to je v průběhu tohoto roku, že jsou krmena štěně vzorec krmivo důležitá.

Tam je nějaká variace, nicméně. Velkých a obřích plemen jsou považovány za štěňata do dvou let věku, zatímco některé toy plemena jsou považovány za dospělé v devíti měsících věku.

Věk štěněte je hravý, rozkošný čas v životě psa. Je to také čas pro vysokoenergetické stravy, který splňuje požadavky na jeho rostoucí a rozvíjející těla.

Granule v Purina je pro štěňata je menší co do velikosti, než dospělých granule, ale má více kalorií na energii. To je formulován také proto se zvýšenou nutriční profil, který mu přináší kompletní a vyvážené stravy, které potřebuje ve srovnání s dospělou psí žrádlo.

PUPPY VÝŽIVA
Psi do jednoho roku věku jsou obecně považovány štěňata. Nicméně, velké nebo obří plemena jsou považovány za štěňata, dokud jsou dva roky, zatímco některé toy plemena jsou považovány za dospělé v devíti měsících věku.

Během této doby, potřebují jídlo, které je vypracováno se živiny nezbytné pro zdravý růst a vývoj.

Některé z těchto živin patří:

Více kalorií, bílkovin a tuku než u dospělých potraviny držet krok s nároky jejich pěstování orgánů.
Omega mastných kyselin DHA, která je důležitá živina pro rozvoj mozku a zraku u štěňat.
Vitamíny a minerální látky včetně vitaminů E a selen, které jsou prospěšné antioxidanty, které pomáhají při vyvíjející se imunitní systém u štěňat.
Štěňata také potřebují optimální poměr vápníku a fosforu pro správný růst kostí.